Laipni gaidīti

SVENTES MUIŽĀ.

Sveicam Jūs viesnīcas SVENTES MUIŽA mājas lapā.

Sīkāk par mums

Vēsture

Jaunsventes muiža, tagad Sventes Muiža

Jaunsventes muiža, tagad SVENTES MUIŽA, nepilnu simts gadu laikā kalpoja dažādiem mērķiem un bija dažādos stāvokļos. Ģimenes māju 1912.gadā uzcēla grāfs Mihails Plāters-Zībergs, kas bija divu Latgales pazīstamu un bagātu dzimtu pēctecis. Vēlāk 1921.gadā kungu mājā tika atvērta latviešu pamatskola, kur strādāja 10 skolotāji un mācījās aptuveni 300 skolnieki. 1944.gadā muižas telpās bija ierīkots kara hospitālis, pēc kara beigām atkal tika atvērta skola, savukārt mācības jau notika krievu valodā.

Protams par centrālo un galveno ievērības cienīgu ēku tiek uzskatīta kungu māja, tomēr muižai bija arī citas ēkas. Pie iebraukšanas muižai bija milzīgi vārti, no abām pusēm bija izvietotas viena izmēra saimnieciskās un citas ēkas, kas kopuma veidoja taisnstūra parādes galmu.

Šodien celtnes kalpo dažādiem mērķiem – bijusī ļaužu ēka, tagad ir vietējās pašvaldības ēka, vienā no staļļiem atrodas pagasta bibliotēka.

Līdz nesenam laikam kungu māja bija pamesta un pamazām sadrupa. 1975.gadā, kad tika uzcelta jaunā skola, muiža tika pamesta un nonāca postā.

2005.gadā bijusī Jaunsventes Muižas ēka, kas piederēja grāfiem Plāteriem-Zībergiem, atguva savu pirmreizējo izskatu – restaurētajā ēkā tika atvērta viesnīca SVENTES MUIŽA. Rekonstrukcijas gaitā tika saglabāta pirmatnējā ēkas fasāde, pat krāsas ir saglabātas. Daudzas interjera detaļas, piemēram, parādes kāpnes, tika atjaunotas pirmatnējā izskatā. Īpašais viesnīcas SVENTES MUIŽA lepnums ir unikālās podiņu krāsnis ar kamīnu, kas atrodas viesnīcas vestibilā un restorānā.